WWW.ANGLIAPRACA.PL

ZAINTERESOWANI PRACĄ W ANGLII? ZAPRASZAM DO ŚLEDZENIA BLOGU Z OFERTAMI PRACY W CAŁEJ ANGLII ORAZ CENNYMI INFORMACJAMI

Szkolenia przed podjęciem pracy w Anglii

Szkolenia

Szkolenia pracowników

Analizowanie biznesowe to zachodzące w mózgu skomplikowane procesy, eksperymenty nad nim prowadzą lekarze o różnych specjalnościach. I co interesujące, do tej pory ludzie go do końca nie poznali, co chwilę nowe odkrycia są publikowane, zmieniające całe dotychczasowe spostrzeganie. Zresztą samo analizy finansowe można podzielić na niezależne obszary, wśród nich myślenie lateralne wygląda niezwykle interesująco.

Tym, co charakteryzuje myślenie niefinansisty, jest – jak dowodza szkolenia – odejście od wzorców, które są głęboko utrwalone i pójście w stronę kreatywności w finansach. Logiczne zależności będą się sprawdzać w myśleniu o charakterze wertykalnym, to w takich procesach właśnie można szukać optymalnej metody na dotarcie do celu, na przykład poprzez analizę dostępnych czynników. Bardzo ważna jest również selekcja, spośród znalezionych rozwiązań do wybrania będą najbardziej odpowiednie.Człowiekiem, który zdefiniował ideę „finanse dla niefinansistów” jest lekarz i psycholog biznesu, Thomas Steward. 


Po licznych badaniach postawił tezę, że umysły ludzkie w bardzo wielu przypadkach używają utrwalone wzorce, które później są wykorzystywane przez nie przy myśleniu. Równocześnie przez te wzorce nasze umysły niechętnie sięgają po nieszablonowe rozwiązania – nawet gdy przeszły szkolenia.Prezentowane myślenie niefinansowe, omawiane wymaga porzucenia tradycyjnych wzorców, jakie często podświadomość ma je głęboko zakorzenione. Problem należy na nowo określić i popatrzeć na wszystko od nowa, znajdując przykładowo wiele wyrywających się ze standardów, czasem nawet nieprawdopodobnych rozwiązań. 


Skoki w myśleniu, wyłączenie logiki czy wręcz prowokacja – to wszystko jest w pełni dozwolone do szkolenia pamięci niefinansistów.

Drugą istotną regułą myślenia biznesowego będzie szkolenie elastyczności w różnych wymiarach. Nie należy obawiać się przekraczania granic, określania problemów całkiem od nowa czy dopasowania reguł do potrzeb. 
Świetnym pomysłem na szkolenie może być myślenie od drugiej strony, wówczas być może się ujawni całkowicie odmienny punkt widzenia. Niejednokrotnie będzie także zalecany podział problemu na mniejsze części, w takim przypadku łatwiej jest nad nimi pracować.

Próba zmuszenia mózgu do myślenia lateralnego na pewno proste nie będzie, i niejednokrotnie będzie wymagało skorygowania podejścia do sposobów rozwiązywania problemów. Edward de Bono zaproponował narzędzie opierające się na prowokacji, służy ono do przebudowy wzorców myślowych.