Anglia Praca

WWW.ANGLIAPRACA.PL

ZAINTERESOWANI PRACĄ W ANGLII? ZAPRASZAM DO ŚLEDZENIA BLOGU Z OFERTAMI PRACY W CAŁEJ ANGLII ORAZ CENNYMI INFORMACJAMI

Szkolenia integracyjne – forma wspierania organizacji

prace integracyjne


Przedsiębiorcy zamierzający inwestować w ludzi, którzy u nich pracują, sięgają chętnie po najróżniejsze darmowe materiały do wyjazdów integracyjnych dostępne sa na naszej stronie. 

Dostarczające takich materiałów firmy przeważnie też udzielają informacji o tym, jak całość ma zostać przeprowadzona. Na pewno jednak nie będą miały one żadnego wpływu na to, jak szkolenia integracyjne się skończą, ponieważ bardzo dużo będzie tu zależało od osoby, która zajmie się prowadzeniem.

Naprawdę niewiele takich narzędzi wymaga jakiś wielkich umiejętności, czytając instrukcję osoba mająca jakieś doświadczenie na pewno powinna sobie poradzić realizując spotkania i szkolenia team building. Ale wbrew pozorom na trenerze zajmującym się szkoleniem wisi dużo odpowiedzialności, ponieważ będzie on musiał użyć udostępnionych materiałów w taki sposób, aby potrzeby zespołu zostały zaspokojone.

Techniki, w oparciu o które prowadzone są wyjazdy i szkolenia i motywy podejmowania decyzji trenerów prowadzących szkolenia były przedmiotem wielu lat eksperymentów, które prowadził ceniony w swoim środowisku profesor Thiagarajan. 

Między innymi udowodnił on, że jeżeli nawet przy pierwszym spojrzeniu reakcje szkoleniowców team building wyglądają zupełnie na przypadkowe, to mimo wszystko w decyzjach, które podejmowali można uchwycić pewne zależności.

Badania integracyjne 

Profesor wykorzystując wyniki badań podał sześć ważnych obszarów, opisujących w największym skrócie wyzwania, z którymi muszą się uporać trenerzy. Z reguły nie powinno być specjalnych przeszkód, aby je zastosować, a użyć ich można w praktycznie każdej sytuacji. Przybrały one postać kilku pytań, jakie należy zadać zanim ruszy się z wyjazdami integracyjnymi. 

Zagadnieniem, od którego należy zacząć, jest ustalenie zakresu elastyczności realizowanych zajęć i tolerancja na próby nagięcia reguł, to w praktyce będzie zależało od tego, jaki styl pracy ma dana grupa. 
Warto chwilę się też pochylić nad tempem pracy. Między innymi można podać z góry określony czas u się go trzymać, a można także zwolnić tempo i zdecydować się na wprowadzenie zmian w harmonogramie.

Obszar o dużym znaczeniu, od jakiego w dużej mierze zależy sukces całego przedsięwzięcia, to koncentracja na wyznaczonych celach. Jeśli zespół ma obowiązkowo ukończyć zadania, to trzeba się trzymać tego do samego końca, także podczas podsumowania rezultatów. 

Równocześnie zespół ma dobrze wiedzieć, że cały zakres odpowiedzialności za ten sukces będzie na nim spoczywać, tu pojawia się kolejny obszar podejmowania decyzji to znaczy kontrolowanie.